Novinka

04. 11. 2022 Ponožkovice

Další vlna ponožkových migrantů

Sdílet

Rok utekl jako voda a Velká Ponožková migrace, charitativní akce Klubu Pánů z Ponožkovic, která si klade za cíl vymýtit ponožkovou chudobu v celém Česku, pokračuje dále i tuto zimu. Ve vysokém, a hlavně neméně pestrém tempu.


Od listopadu 2021 jsme v rámci Ponožkové migrace díky členům a dalším klubovým příznivcům vybrali přes 3000 párů ponožek.

Sice nošených, ovšem plně použitelných.

A ve spolupráci s Armádou spásy je předali těm, kterým v zimních měsících mohly třeba i zachránit život. Ponožkové zboží a spodní prádlo je totiž mezi oblečením věnovaným na charitu tím nejvíce nedostatkovým.


Letos jsme ke spolupráci přibrali Incitiativu Hlavák, dobrovolnické uskupení, které pomáhá lidem, kteří jsou z různých důvodů nuceni opustit své domovy a spojuje je cesta přes pražské Hlavní nádraží.


Směrem na bývalé Nádraží císaře Františka Josefa jsme vypravili dalších přibližně

800 párů ponožek,

které jsme nastřádali od přispěvovatelů za poslední měsíce.

Děkujeme všem, kdož za námi nošené, ale stále plně funkční ponožky poslali.


A stále posílají – ponožková migrační vlna nekončí!

Máte-li zájem přispět svým dílem do Ponožkové migrace, samozřejmě stále přijímáme další a další ponožky, které se teď v nastupující zimě budou hodit více než kdy jindy.


Své ponožkové emigranty posílejte na:

Ponožková migrace
POSTKOMPL-UL
Jateční 436/77
400 18 Ústí nad Labem

Půjde-li o balík, jako kontaktní e-mail k zásilce můžete uvést info@ponozkovice.cz

Anebo se nám ozvěte na info@ponozkovice.cz a my Vám pošleme elektronicky etiketu PPL, kterou bude stačit nalepit na balíček s ponožkami a odnést na nejbližší PPL podací místo. Dokážeme za Vámi případně i (fyzicky) poslat poštovní pytel na ponožky. Dopravu i obal na ponožky tak budete mít zcela zdarma.


Všechny přijaté ponožkové emigranty pečlivě předáme Iniciativě Hlavák, jejíž dobrovolníci se postarají o jejich distribuci konkrétním potřebným.


Veškeré dřívější informace o tom, jak Ponožková migrace funguje a kolik jsme již dříve vybrali párů, naleznete v tomto či v tomto článku.

Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem