Novinka

24. 11. 2021 Ponožkovice

Ponožková migrace

Sdílet

Nepovažujeme za přijatelné, aby v zemi, v níž působí Klub Pánů z Ponožkovic, byli lidé v ponožkové hmotné nouzi. Přesuňme proto společně ponožky z šuplíků, které ponožkami oplývají, do šatníků strádajících. A zkusme pomocí této ponožkové migrace vymýtit ponožkovou chudobu v celém Česku. 


Aktualizace 22. 11. 2022: I na podzim 2022 Ponožková migrace stále běží a my v plném proudu přijímáme další ponožkové migranty. Nově jsme navázali spolupráci také s Iniciativou Hlavák, dobrovolnickým uskupením, které pomáhá lidem, kteří jsou z různých důvodů nuceni opustit své domovy a spojuje je cesta přes Hlavní nádraží. Směrem na Hlavák jsme na podzim předali už více jak 800 párů ponožek.

A další jsou vítány. Své ponožkové emigranty posílejte na:

Ponožková migrace
POSTKOMPL-UL
Jateční 436/77
400 18 Ústí nad Labem

Půjde-li o balík, jako kontaktní e-mail k zásilce můžete uvést info@ponozkovice.cz

Anebo se nám ozvěte na info@ponozkovice.cz a my Vám pošleme elektronicky etiketu PPL, kterou bude stačit nalepit na balíček s ponožkami a odnést na nejbližší PPL podací místo. Dokážeme za Vámi případně i (fyzicky) poslat poštovní pytel na ponožky. Dopravu i obal na ponožky tak budete mít zcela zdarma.

Děkujeme!


Aktualizace 9. 5. 2022: První ročník ponožkové migrace byl úspěšně zakončen. Celkově jsme díky Vám, ponožkovým přispěvovatelům předali Armádě spásy na dobrou věc přes 3000 párů ponožek. Všechny do jednoho páru již slouží svým novým, vděčným majitelům.

A protože ponožek není nikdy dost, Nejvyšší ponožková rada se usnesla, že vyhlásí i druhý ročník Ponožkové migrace. Zahájíme jej na podzim 2022.

Pokud byste chtěli posílat ponožky už nyní, samozřejmě se u nás neztratí a my je s pomocí Armády spásy zodpovědně předáme do potřebných rukou (nebo spíše nohou). Veškeré níže uvedené údaje jsou stále platné.

Děkujeme.


Aktualizace 24. 1. 2022: Armádě spásy jsme předali dalších přibližně 900 párů. Všem, co svými ponožkami přispěli, mockrát děkujeme! Více o této vlně Migrace naleznete v tomto článku.

Pro spuštění videa prosím povolte preferenční cookies.

Aktualizace 30. 12. 2021: Stále přijímáme další a další ponožkové emigranty. Předávat k distribuci je budeme v nejbližších dnech.


Páni z Ponožkovic a jejich ponožkové šuplíky tradičně oplývají ponožkovým blahem. Dokonce jsme se od našich členů dozvěděli, že jejich ponožkový arzenál je tak nabitý, že se na některé jejich exponáty nedostává, a ty se tak jen smutně krčí na dně ponožkových přihrádek. Jedná se samozřejmě především o kousky pořízené před vstupem do Klubu Pánů z Ponožkovic.

Jsme si však vědomi toho, že ponožkový blahobyt není samozřejmostí. Vlastně jsme se dozvěděli, že skutečnost je právě opačná. Ze všech částí oděvů jsou ponožky a pánevní rubáše ty vůbec nejžádanější u lidí, jejichž šatníky spoléhají na štědrost ostatních. Není divu. Ponožky ani spodní prádlo člověka darovat většinou nenapadne.  

Zabývali jsme se proto otázkou, jak tento stav vyvážit.

A napadlo nás propojit šatníky přebytkové s šatníky nedostatkovými.


Do akce jsme povolali dokonce i armádu. A to konkrétně Armádu spásy,

která se postará o to, aby ani jedna z vybraných ponožek nepřišla vniveč.

Tímto tedy vyhlašujeme

ponožkovou sbírku.


Účelem sbírky je přesun použitelných avšak již nevyužívaných ponožek z míst ponožkové hojnosti do míst ponožkové nouze. Tato migrace má dvě fáze:

1. Ponožková EMIGRACE

Prosíme všechny (nejen členy Klubu), v jejichž šatnících se nacházejí ponožky, které jsou plně funkční, ale pro něž již nemají využití, aby je zaslali za námi. My ponožky zkontrolujeme, zabalíme a s pomocí kolegů z Armády spásy je přesuneme do fáze 2.

Nemáte-li k dispozici příhodný poštovní obal, napište nám e-mail, a my Vám jej zašleme. A i poštovné za Vás uhradíme.

2. Ponožková IMIGRACE

Všechny darované ponožky Armáda spásy rozdistribuuje k potřebným. Distribuce bude probíhat co nejrychleji, neboť zima nepočká. Ponožky truchlící ve Vašem šuplíku z nedostatku Vaší pozornosti tak mohou dostat druhou šanci plnit své ponožkové poslání. A to až do roztrhání těla, jak se na každou řádnou ponožku sluší a patří.


Své ponožkové emigranty posílejte na:

Ponožková migrace
POSTKOMPL-UL
Jateční 436/77
400 18 Ústí nad Labem

Půjde-li o balík, jako kontaktní e-mail k zásilce můžete uvést info@ponozkovice.cz


Aktualizace 10. 12. 2021: Hlásíme, že máme za sebou první migrační vlnu. A několik stovek párů ponožek za asistence Armády spásy zamířilo do nových domovů.

Jim i jejich majitelům přejeme hodně štěstí!


Za celý Klub i všechny budoucí nové majitele, kterým Vaše bývalé ponožky zajistí nové ponožkové pohodlí, mockrát děkujeme.

V případě jakýchkoli dotazů týkajících se Ponožkové migrace nás, prosím, kontaktujte na info@ponozkovice.cz, nejlépe s předmětem Ponožková migrace.

Armáda spásy (anglicky Salvation Army) je křesťanská církev a charitativní organizace. Je známa především péčí o bezdomovce. Byla založena v Anglii roku 1865 a dnes má zastoupení v mnoha státech světa. Celkem udává 1,5 milionu členů – salutistů.

V České republice působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově, Šumperku, Frýdku-Místku, Jirkově, Chodově, Bohumíně a Kopřivnici.

Více na www.armadaspasy.cz

Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem