Novinka

24. 11. 2021 Ponožkovice

Ponožková migrace

Sdílet

Nepovažujeme za přijatelné, aby v zemi, v níž působí Klub Pánů z Ponožkovic, byli lidé v ponožkové hmotné nouzi. Přesuňme proto společně ponožky z šuplíků, které ponožkami oplývají, do šatníků strádajících. A zkusme pomocí této ponožkové migrace vymýtit ponožkovou chudobu v celém Česku. 


Aktualizace 24. 1. 2022: Armádě spásy jsme předali dalších přibližně 900 párů. Všem, co svými ponožkami přispěli, mockrát děkujeme!


Páni z Ponožkovic a jejich ponožkové šuplíky tradičně oplývají ponožkovým blahem. Dokonce jsme se od našich členů dozvěděli, že jejich ponožkový arzenál je tak nabitý, že se na některé jejich exponáty nedostává, a ty se tak jen smutně krčí na dně ponožkových přihrádek. Jedná se samozřejmě především o kousky pořízené před vstupem do Klubu Pánů z Ponožkovic.

Jsme si však vědomi toho, že ponožkový blahobyt není samozřejmostí. Vlastně jsme se dozvěděli, že skutečnost je právě opačná. Ze všech částí oděvů jsou ponožky a pánevní rubáše ty vůbec nejžádanější u lidí, jejichž šatníky spoléhají na štědrost ostatních. Není divu. Ponožky ani spodní prádlo člověka darovat většinou nenapadne.  

Zabývali jsme se proto otázkou, jak tento stav vyvážit.

A napadlo nás propojit šatníky přebytkové s šatníky nedostatkovými.


Do akce jsme povolali dokonce i armádu. A to konkrétně Armádu spásy,

která se postará o to, aby ani jedna z vybraných ponožek nepřišla vniveč.

Tímto tedy vyhlašujeme

ponožkovou sbírku.


Účelem sbírky je přesun použitelných avšak již nevyužívaných ponožek z míst ponožkové hojnosti do míst ponožkové nouze. Tato migrace má dvě fáze:

1. Ponožková EMIGRACE

Prosíme všechny (nejen členy Klubu), v jejichž šatnících se nacházejí ponožky, které jsou plně funkční, ale pro něž již nemají využití, aby je zaslali za námi. My ponožky zkontrolujeme, zabalíme a s pomocí kolegů z Armády spásy je přesuneme do fáze 2.

Nemáte-li k dispozici příhodný poštovní obal, napište nám e-mail, a my Vám jej zašleme. A i poštovné za Vás uhradíme.

2. Ponožková IMIGRACE

Všechny darované ponožky Armáda spásy rozdistribuuje k potřebným. Distribuce bude probíhat co nejrychleji, neboť zima nepočká. Ponožky truchlící ve Vašem šuplíku z nedostatku Vaší pozornosti tak mohou dostat druhou šanci plnit své ponožkové poslání. A to až do roztrhání těla, jak se na každou řádnou ponožku sluší a patří.


Své ponožkové emigranty posílejte na:

Ponožková migrace
POSTKOMPL-UL
Jateční 436/77
400 18 Ústí nad Labem

Půjde-li o balík, jako kontaktní e-mail k zásilce můžete uvést info@ponozkovice.cz


Aktualizace 10. 12. 2021: Hlásíme, že máme za sebou první migrační vlnu. A několik stovek párů ponožek za asistence Armády spásy zamířilo do nových domovů.

Jim i jejich majitelům přejeme hodně štěstí!

Aktualizace 30. 12. 2021: Stále přijímáme další a další ponožkové emigranty. Předávat k distribuci je budeme v nejbližších dnech.


Za celý Klub i všechny budoucí nové majitele, kterým Vaše bývalé ponožky zajistí nové ponožkové pohodlí, mockrát děkujeme.

V případě jakýchkoli dotazů týkajících se Ponožkové migrace nás, prosím, kontaktujte na info@ponozkovice.cz, nejlépe s předmětem Ponožková migrace.

Armáda spásy (anglicky Salvation Army) je křesťanská církev a charitativní organizace. Je známa především péčí o bezdomovce. Byla založena v Anglii roku 1865 a dnes má zastoupení v mnoha státech světa. Celkem udává 1,5 milionu členů – salutistů.

V České republice působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově, Šumperku, Frýdku-Místku, Jirkově, Chodově, Bohumíně a Kopřivnici.

Více na www.armadaspasy.cz

Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem