Novinka

07. 11. 2022 Ponožkovice

Wikipedie okořeněná ponožkami. A nejen ta

Sdílet

Klub Pánů z Ponožkovic myslí v prvé řadě samozřejmě na ponožkové blaho svých ctěných členů. Ale snaží se u toho nezapomínat ani na jiné bohulibé činnosti, jako je podpora organizací a spolků, které – přinejmenším v našich očích – zpestřují a obohacují svět.


Mezi takové řadíme již mnoho let Wikipedii, stále se zvětšující, a tedy nekonečně hlubokou studnici znalostí o světě. A nejen o světě, nýbrž přímo o celém vesmíru.

Nově jsme proto navázali spolupráci s Wikimedia ČR, která pečuje o rozvoj české Wikipedie, a

100 páry ponožek

se stovkou členství na 2 měsíce k tomu

jsme podpořili tvůrčí wikipedickou soutěž Československo 1948–89, jež si klade za cíl rozšířit historické anály popisující 41 let tuzemské totality.


Dále jsme letos ponožkově posílili českou reprezentaci ve vozíčkářském rugby, čerstvé bronzové medailisty z Mistrovství Evropy v Norsku. A to 20 ponožkovými dárky, které obsahovaly ponožky z Ponožkovic s na míru vyrobenou etiketou a poukazem na členství na 2 měsíce.

Úspěšnou ponožkově-rugbyovou akci jsme následně přetavili do zakázkové výroby většího množství ponožek pro Rugbymania.cz, světoznámý český turnaj ve vozíčkářském rugby.


Klub ponožkově podpořil také Iniciativu Hlavák, dobrovolnické uskupení, které pomáhá lidem, kteří jsou z různých důvodů nuceni opustit své domovy a spojuje je cesta přes pražské hlavní nádraží.

Ponožky se členstvím na 2 měsíce posloužily jako alespoň malá odměna pro dobrovolníky, kteří se věnují pomoci těm, kdož ji potřebují, ve svém volném čase bez nároku na finanční honorář.


S Iniciativou Hlavák jsme zároveň letos na podzim navázali spolupráci také v rámci klubového projektu Ponožková migrace, který propojuje ponožkové šatníky přebytkové s šatníky nedostatkovými. Podzimní migračně-iniciativní novinky naleznete pod tímto odkazem.


Logo Wikipedie na úvodní fotografii: Wikimedia Foundation, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem