Novinka

10. 05. 2022 Ponožkovice

Ponožková pomoc modrožlutým: na Ukrajinu jste vybrali 153 955 Kč

Sdílet

Letošní jaro je ve znamení modrožluté kombinace, a to nejen kvůli kvetoucí řepce olejce a bezoblačnému nebi. Abychom tedy tento sladěný barevný duet trošku podpořili, vyhlásili jsme speciální ponožkovou operaci.


Kdo přispěl minimální částkou 500 Kč na účet SOS Ukrajina Člověka v tísni či na účet Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, tím získal právo na dva páry ponožek. Náklady na jejich výrobu i poštovné hradil klubový pokladník.

  • První pár byl vyrobený tradičně v Ponožkovicích a zbarvený tematicky do žluto-modra. Toto dějství jsme již všem dárcům doručili.
  • Druhý pár – samozřejmě odlišného designu – bude vyroben přímo na Ukrajině, až tamní situace dovolí. Pevně věříme, že se tomu stane brzy.

Pomoc putovala přímo na účty organizací, které se pomoci na Ukrajině intenzivně zabývají. 100 % věnované částky tak cestovalo bez jakékoliv mezizastávky tam, kde byla nejpotřebnější.


Díky 170 jednotlivým dárcům se vybralo

celkem 153 955 Kč.

Děkujeme.


Jak jsme již zmínili, první pár jsme vyrobili u nás v Ponožkovicích. Jeho návrh ovšem pochází od kolegů z Ukrajiny, rovněž vášnivých pestroponožkových pletařů, žel toho času bez pletacích strojů.

Druhý pár vyrobíme přímo na Ukrajině. Hned, jakmile tamní situace dovolí. Termín doručení samozřejmě v tomto případě zcela přesně určit nelze, neboť svou roli v této otázce hraje přeci jen o něco vyšší moc. Nicméně věříme, že holubice míru a ponožkové obnovy přiletí již brzy.

Zakázka na ponožky z této limitované edice zároveň alespoň trochu napomůže obnově Ukrajiny po válce.


Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem