Červen '19

Květen '19 Červen '19
Bambus

Příběh

Při přípravě červnového ponožkového exempláře se kolega Hubert Ponožka, sekretář Klubu, musel ponořit do zrádných vod kreativního účetnictví. Co by pro blaho Klubu a jeho členů neudělal!

Počátkem léta se vždy snažíme vytvořit ponožky vhodné i pro tropické teploty. Svou odlehčeností a prodyšností se k tomu nejvíce hodí bambusová vlákna, byť je třeba zmínit i druhou stranu téže mince: jejich menší pevnost a z toho rezultující vyšší náchylnost k opotřebení.

Další drobnou nevýhodu bambusu je pak vyšší pořizovací náklad. Jedná se nicméně o rozdíl zanedbatelný a nikdy jsme jej nebrali v patrnost. Letos však klubový pokladník Gustav Škudlonožka přišel s tím, že červen bambusový být nemůže, neb se materiál nevejde, byť těsně, do výdajového rámce pro tento měsíc.

Příležitost ke škrtům Hubert kolegiálně spatřil v pololetním ponožkovém přídavku pro ostatní členy Nejvyšší ponožkové rady. Nevěděl však, jak zdůvodnit, že v červnu radní neobdrží ponožkovou dotaci, přestože na ni mají nárok s koncem každého pololetí.

Zoufal si. Ze všech 365 dní v roce musí ten prostřední připadat zrovna na bambusový červen! Na to se zarazil. Prvních šest měsíců dá přeci dohromady pouze 181 dní a střed roku připadá až na den číslo 183. Pololetní subvence se tedy bude vydávat až druhého července, přesně v půlce roku, a červnový rozpočet tak unese i ona odlehčená bambusová vlákna.

Materiál

Červnové ponožky sestávají ze sedmdesáti pěti procent z bambusové viskózy, která výborně pohlcuje vlhkost a je vysoce prodyšná. Dále obsahují deset procent bavlny a pět procent polyamidu. Kostra ponožky se skládá po pěti procentech z polypropylenu a z elastanu. Polypropylen propůjčuje ponožce vysokou pevnost, elastan jí naopak dodává potřebnou pružnost. V ponožce se nacházejí ionty stříbra, jež působí antibakteriálně.

Edice: Pánské

Všechny ponožky z Ponožkovic jsou navrženy a vyrobeny v ČR.

Sdílet

Připojte se k nám na facebooku a instagramu


Dozvěděli jste se vše, co potřebujete?

Pokud se Vám náš pestrobarevný svět líbí, velice rádi Vás přivítáme mezi členy Klubu Pánů z Ponožkovic.
Anebo nás potěšíte, když členstvím obdarujete někoho ze svých blízkých.

Darovat členství Stát se členem

Jsem člen a chci se přihlásit do klubovny