Květen '20

Květen '20

V květnu jsme zapojili do hry čichový aparát.

Bavlna

Příběh

Nejvyšší ponožková rada se jako každý rok v květnu jala nabírat inspiraci v říši krytosemenných rostlin.

Důvodů pro obdiv květeny je totiž bezpočet. Třeba pro májové dny příhodná schopnost neomylně uchvátit dámské srdce. Uhranuté dámě pak často nestačí vjem pouze vizuální. Touží zapojit i čichový aparát a důkladně jím prozkoumat pohlavní orgány květiny. O kolik by byl mužský život snazší, kdybychom dokázali vyvolat podobně obdivné reakce?

U květin se přitom rozhodně nejedná o evoluční náhodu. Krytosemenné rostliny tvoří krásné a voňavé květy, aby přilákaly opylovače. A zatímco ona včelka či čmeláček dychtivě hltají sladký nektar, bez jejich vědomí se na ně přichycují samčí pohlavní buňky. Ty následně opylovač doručí do dalšího „občerstvení“ s nektarem, kde již čekají buňky samičí.

Tím však hra nekončí. Již zralé semeno je v zájmu šíření rostlinného druhu nutné odnést co nejdále. Je tedy třeba přilákat dalšího poslíčka. A že jsou na chutný obal semene, též známý jako ovoce, spotřebovány cenné živiny? Nevadí! Poslíček přenáší semínko nejčastěji ve svém trávícím ústrojí a při vykládce jej ještě řádně pohnojí. Takže živin je dostatek.

Kde se tedy u květin inspirovat? Dokonce i nezkrotně bujících barev a tvarů lze využívat strategicky a cíleně. Obzvláště, jsou-li ve hře chromozomy.

Materiál

Ponožky se z osmdesáti osmi procent skládají z bavlněné příze v odstínech červené, fialové a žluté barvy. Bavlněnou přízi doplňuje dvěma procenty vlákno polyamidové.

Kostra ponožky se skládá po pěti procentech z polypropylenu a z elastanu. Polypropylen zajišťuje ponožce vysokou pevnost, elastan jí naopak dodává potřebnou pružnost.

Edice: Pánské

Všechny ponožky z Ponožkovic jsou navrženy a vyrobeny v ČR.

Sdílet

Připojte se k nám na facebooku a instagramu


Dozvěděli jste se vše, co potřebujete?

Pokud se Vám náš pestrobarevný svět líbí, velice rádi Vás přivítáme mezi členy Klubu Pánů z Ponožkovic.
Anebo nás potěšíte, když členstvím obdarujete někoho ze svých blízkých.

Darovat členství Stát se členem

Jsem člen a chci se přihlásit do klubovny