Leden '22

Létající cirkus jménem planeta Země sice okolo Slunce tak úplně nekrouží, ale na ponožkách vypadají kolečka hezky.

Bavlna

Příběh

Bylo by jednoduché tvrdit, že kroužky a kolečka na lednových ponožkách symbolizují nový rok. Nový cyklus, během kterého planeta Země oběhne trasu okolo Slunce a přimaluje našim životům nový letokruh. Ovšem není tomu tak.

Cesta Země okolo Slunce ovšem není kružnice, nýbrž elipsa. Přičemž i to je zjednodušení, neboť celá Sluneční soustava sviští galaxií rychlostí zhruba 800 000 km/h. K tomu je třeba přičíst pohyb celé Mléčné dráhy, jež má momentálně na tachometru uctivých 2,1 milionů kilometrů za hodinu. Jsme tedy na takové rozcuchané spirále.

Krom toho i samotný vesmír se podle všeho pohybuje a zvětšuje. A podle vědců dokonce čím dál tím rychleji. Kupříkladu Stephen Hawking při obhajobě této teorie nikdy nehnul ani brvou, takže na tom asi něco bude.

Proč jsou tedy na Vašich ponožkách kolečka? Protože na nich vypadají lépe než elipsy a rozhárané spirály. Navíc elipsoidní či spirálovitě pocuchaný rok Vám přeci přát nemohu. Tím spíše, když letopočet 2022 obsahuje hned třikrát dvojku, která je ve světě ponožek tím nejposvátnějším číslem. A to se stalo naposledy před 800 lety.

Zbývá nám už jen 200 let do roku 2222, kdy bude dvojka v letopočtu dokonce čtyřikrát. To nejlepší máme tedy ještě před sebou.

Materiál

Základem lednové ponožky jest tmavě modrá bavlněná příze. Tvoří osmdesát procent objemu ponožky. Kroužky a kolečka jsme upletli z tyrkysového a žlutého polyamidu, jež ze složení ukrajuje deset procent.

Zbylých deset procent tvoří Lycra a polypropylen. Polypropylen zaručuje ponožkám vysokou pevnost, Lycra jim dodává potřebnou pružnost a také antibakteriální ochranu.

S přáním mnoha radostných kroků
Vaše Nejvyšší ponožková rada

Edice: Pánské

Všechny ponožky z Ponožkovic jsou navrženy a vyrobeny v ČR.

Sdílet

Připojte se k nám na facebooku a instagramu


Dozvěděli jste se vše, co potřebujete?

Pokud se Vám náš pestrobarevný svět líbí, velice rádi Vás přivítáme mezi členy Klubu Pánů z Ponožkovic.
Anebo nás potěšíte, když členstvím obdarujete někoho ze svých blízkých.

Darovat členství Stát se členem

Jsem člen a chci se přihlásit do klubovny