Duben '19

Nástup jarních dní jsme slavili pestře a dovádivě.

Bavlna

Příběh

Nejvyšší ponožková rada při zamyšlení nad dubnovým exemplářem vypozorovala, že nástup jarních dní je silným stimulantem pestrosti lidského konání.

Stačí pohlédnout na raně jarní svátky a roztodivné vzorce chování, jež jsou s nimi spojeny.

Jednou z největších a nejslavnějších událostí tohoto ražení je thajský nový rok Songkran. Při této dubnové vodní válce všech proti všem není neobvyklé potkat ani soupeře vyzbrojeného dospělým slonem s nabitým chobotem.

Ještě vyšší převod při vítání jara chtě nechtě zařadí účastníci každoročního chytání kola sýru puštěného z velmi prudkého Cooperova kopce v anglickém hrabství Gloucester. A to i přes vytrvalou snahu zdravotníků závodění v nekontrolovaném pádu z kopce zakázat s odkazem na omezenou kapacitu místních nemocnic.

Nejlepší je však k roztomile neobvyklé činnosti přimíchat i trošku barev. Pro příklad netřeba chodit daleko. Jen k nejbližší vrbě, nařezat trochu mladého proutí, uvázat na něj co nejbarevnější pentle a vyjádřit svou úctu k dámám více či méně jemným promrsknutím.

Jaro zkrátka podněcuje jak pestré barvy, tak i pestré vzory chování či dokonce dovádění. Na Vašem dubnovém exempláři jsme se proto zasadili jak o pestré témbry, tak i pestré vzorování.

Materiál

Dubnový vzor sestává z osmdesáti pěti procent z česané bavlny, kterou doplňuje pět procent polyamidu. Ten ponožce zajištuje vyšší odolnost. Kostra ponožky se skládá po pěti procentech z polypropylenu a z elastanu. Polypropylen propůjčuje ponožce vysokou pevnost, elastan jí naopak dodává
potřebnou pružnost. V ponožce se nacházejí ionty stříbra, jež pusobí antibakteriálně.

Edice: Pánské

Všechny ponožky z Ponožkovic jsou navrženy a vyrobeny v ČR.

Sdílet

Ponožky v akci

P D Pavel Doležal Člen Klubu Pánů z Ponožkovic
J L Jan Libánský Člen Klubu Pánů z Ponožkovic

Připojte se k nám na facebooku a instagramu


Dozvěděli jste se vše, co potřebujete?

Pokud se Vám náš pestrobarevný svět líbí, velice rádi Vás přivítáme mezi členy Klubu Pánů z Ponožkovic.
Anebo nás potěšíte, když členstvím obdarujete někoho ze svých blízkých.

Darovat členství Stát se členem

Jsem člen a chci se přihlásit do klubovny