Červenec '17

Červenec '17

Šestiúhelník na ponožce aneb červencová včelí inspirace.

Bavlna

Příběh

V červenci jsme zjistili, že letní období s množstvím volnočasových lákadel dvakrát nepřeje vysokému pracovnímu nasazení.

Překvapivě úplně naopak to však mají včely. Mája a její kamarádky totiž v létě pracují tolik, že se kvůli přepracování a celkovému vyčerpání v tomto období dožívají pouhých 6 týdnů.

Zahálkou navíc rozhodně netrpí ani samotná včelí královna, od které se v období jarní a letní sezóny se očekává denní produkce jednoho až dvou tisíc vajíček, tedy zhruba ekvivalentu její celkové tělesné hmotnosti.

Už nás tedy nepřekvapilo, že včelí úl složený z mnoha malých šestiúhelníků je dalším příkladem nesmírné včelí efektivity, neb i dle závěrů moderních matematiků se jedná o nejracionálnější způsob, jak včelí úl postavit.

Červencové ponožky jsme tedy připravili na počest všech včel.

Materiál

Příze z česané bavlny, jež patří k nejpříjemnějším přírodním materiálům, tvoří zhruba osmdesát pět procent ponožky. Pouze minimální – přibližně pětiprocentní – je podíl polyamidu, který jsme tentokrát využili pouze pro zpevnění ponožky v potřebných místech.

Kostra ponožky se skládá po pěti procentech z polypropylenu a z elastanu. Polypropylen zajišťuje ponožce vysokou pevnost, elastan ji naopak dodává potřebnou pružnost. V ponožce se nacházejí rovněž ionty stříbra, jež působí antibakteriálně.

Edice: Pánské

Všechny ponožky z Ponožkovic jsou navrženy a vyrobeny v ČR.

Sdílet

Ponožky v akci

R U Roman Umlauf Člen Klubu Pánů z Ponožkovic

Připojte se k nám na facebooku a instagramu


Dozvěděli jste se vše, co potřebujete?

Pokud se Vám náš pestrobarevný svět líbí, velice rádi Vás přivítáme mezi členy Klubu Pánů z Ponožkovic.
Anebo nás potěšíte, když členstvím obdarujete někoho ze svých blízkých.

Darovat členství Stát se členem

Jsem člen a chci se přihlásit do klubovny