Z archivů

21. 03. 2018 Ponožkovice

Z archívů Nejvyšší ponožkové rady: operace Baron Vest

Sdílet

Odtajnění archívů je vždy věcí ošemetnou. Tím spíše, jedná-li se o archivy Nejvyšší ponožkové rady v Ponožkovicích sídlící, jejíž činnost je podrobena vysokému stupni utajení. Z rozhodnutí majority přesně o jednoho radního větší jsme však dali v počínajícím jaru provětrání archívů přece jen zelenou.


Název operace: BARON VEST
Schválení operace: 3. 9. 2017

Popis operace:

Klubové ponožky dostaly na počátku podzimu roku 2017 bojový úkol: protlačit agendu pestrosti do tradičně černobílého panství plesových sálů. Pro předpokládanou vysokou BAREVNOST akce pro ni byl zvolen krycí název BARON VEST.

Pomocí umných zákulisních her a činění nabídek, jež nelze odmítnout, vyjednávali kluboví radní s organizátory plesů a jejich moderátory. Ti nakonec nejen že pózovali a usmívali se před oky objektivů, ale dokonce si v barevném zájmu dobrovolně vyhrnuli své nohavice.

Sladká slova provoněná medem zapůsobila i na dámské účastnice plesového veselí, které běžně na plesy ponožky nenosí, avšak pro dobro ponožkového Barona Vesta udělaly výjimku a nechaly se dokonce zvěčnit fotoobjektivem jednoho z našich agentů přítomných inkognito přímo na místě.

Co by to ale bylo za podvratnou akci proti černobílému ponožkovému vidění světa, kdyby klubové ponožky nepronikly ze světla reflektorů a víru plesové sezóny až do každodenního života domácností, kde by začaly svou barevností rozvracet dosavadní ponožkové černobílo pěkně od podlahy.

Tímto nelehkým úkolem byla pověřena speciální klubová ponožková komanda nasazována v týmech po třech párech. Svou cennou službu odvedly v těch nenapínavějších plesových událostech – v plesových tombolách.

Odtud byl pak už jen krůček do srdcí a šuplíků tombolových šťastlivců, kteří se nebáli poškádliti štěstěnu a dokráčeti si pro barevnou ponožkovou odměnu.


Hodnocení úspěšnosti operace:

Končící plesovou sezónu vyhodnocuje Nejvyšší ponožkový rada jako nanejvýš úspěšnou. Klub Pánů z Ponožkovic od listopadu 2017 do března 2018 ponožkově vymaloval

38 maturitních plesů,

13 universitních plesů,

7 maškarních bálů, benefičních plesů

a jiných skvělých událostí.


Přiloženou fotografickou dokumentaci pořídila ponožková špionážní služba na maturitním plese Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník, Střední školy v Hradci Králové, která vzdělává sluchově postižené žáky, a Reprezentačního plesu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.


Sdílet
Komentáře (0)

Komentáře mohou přidavat pouze členové klubu

Přihlásit se Stát se členem